Cellulit na nogach jak się pozbyć?

CHARAKTERYSTYKA

Cellulit jest dość częstym schorzeniem, które charakteryzuje się nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej na ciele. Pierwszy raz dostrzec możemy go po okresie dojrzewania, a jego widoczność wzrasta w okresie ciąży, menopauzy oraz w przypadku osób z zaburzeniami hormonalnymi. Przejawia się on nierówną i pofałdowaną powierzchnią skóry, najczęściej ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Niekiedy towarzyszą temu guzki lub zgrubienia, które powodują ból. Dobrą dla mężczyzn informacją jest, iż ich w większości przypadków to nie dotyczy. Zatem zmagają się z cellulitem głównie kobiety. Objawy dzielimy na subiektywne i zauważalne przez lekarza. Te pierwsze najczęściej dotyczą uczucia ciężkości, nadmiernego napięcia kończyn dolnych, a także skurczy i mrowienia. Okresowo może występować nagły ból o niewielkim nasileniu. Te drugie to widoczny efekt tak zwanej skórki pomarańczowej, oznacza to, że występują nierówności i pofałdowania  powierzchni skóry, dalej rozstępy oraz zmiany  w zakresie nadmiernej pigmentacji skóry. Badania mogą ujawnić obrzęk tkanki podskórnej, mikrowynaczynienia, a także żylaki i zmiany troficzne w tkankach skóry.

 

ETAPY 

Cellulit na naszych nogach nie pojawia się z dnia na dzień. Pojawia się etapowo, co przedstawia się następująco:

  • stadium I to zmniejszenie elastyczności skóry,
  • stadium II jest zmniejszeniem elastyczności skóry, bladością cery, charakteryzuje się tak zwanym ujemnym wynikiem testu uszczypnięcia,
  • stadium III przedstawia zmniejszenie elastyczności skóry, bladość cery, miejscowo dodatni wynik testu uszczypnięcia, drobne grudki, efekt skórki pomarańczowej,
  • stadium IV to zmniejszenie elastyczności skóry, bladość cery, wyraźnie dodatni wynik testu uszczypnięcia, większe grudki.

LECZENIE

Latem nogi są częścią naszego ciała, którą często eksponujemy i chcemy, by wyglądały estetycznie, zatem leczenia, czy kurację należało by zacząć już od pierwszego, wyżej wymienionego i opisanego stadium, które sami możemy zdjagnozować. W leczeniu dąży się do poprawy mikrokrążenia, lipolizy i odbudowy skóry. Stosowane są zabiegi medyczne to mezoterapia igłowa igłowa, lipoza, liposukcja. Z drugiej strony z ratunkiem przychodzi nam kosmetyka i przedstawia takie propozycje jak mezoterapia bezigłowa, masaż podciśnieniowy, jonoforeza, ultradźwięki, elektrostymulacja, krioterapia. 

DOMOWE SPOSOBY

cellulit dietaJednak zanim zdecydujemy się na którąś z podanych opcji proponuję zacząć od naprawy nóg w domu, za pomocą kremów, które nieraz przynoszą zaskakująco dobre efekty. Zatem dobry krem na cellulit powinien przede wszystkim być przetestowany dermatologicznie. Poświęćmy chwile czasu, by skupić się na etykiecie i przeczytać co zawiera wybrany przez nas preparat. Odrzućmy te, które mają chemiczne i szkodliwe dla zdrowia składniki i chociażby dodatki. Pozwoli nam to uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych. Właściwe serum antycellulitowe powinien  redukować lipidy, ponieważ to one tworzą wzór skórki pomarańczowej na nogach, dalej muszą usuwać toksyny, które nagromadzone w organizmie również mają potężny wpływ na powstanie grudek oraz otaczają lipidy i uniemożliwiają ich usunięcie. Należało by wymienić tu zbawienne składniki takie jak ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg oraz kofeinę. Kolejne dodatki mają poprawiać krążenie oraz pielęgnować skórę, ponieważ przy słabym krążeniu nie pozbędziemy się lipidów i toksyn.  To podstawa, bez której krem jest nieskuteczny i nie warto wydawać na niego pieniędzy. Jeden z nielicznych kremów na cellulit na nogach, który dostępny jest na rynku i zawiera opisane składniki proponuje nam firma vialise.

Finalnie chcąc pozbyć się cellulitu przy pomocy kremu, należy sięgać po kosmetyki o bogatym, zróżnicowanym składzie. Warto zadbać o zdrowie i wygląd naszych nóg i poświęcić chwilę na przegląd etykiety i składników zawartych w wybranym przez nas produkcie.

Więcej przydatnych informacji: Potrzebujesz pomocy z pomarańczową skórką? Sprawdź: Skuteczny krem na cellulit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 11 = 20