Maseczka na trądzik różowaty

Trądzik różowaty to niezmiernie trudna do wyleczenia dolegliwość. Jest do choroba, która ujawnia się w dorosłym wieku i charakteryzuje się specyficznym zaczerwienieniem wokół centralnej części twarzy. To co świadczy o tej chorobie, to nieestetyczne pajączki, krostki, a ponadto bruzdy. W niektórych przypadkach, cera staje sie przesuszona oraz podrażniona. Trudności w walce z trądzikiem różowatym, wynikają głównie z bardzo dużej wrażliwości takiej skóry na czynniki zewnętrzne.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Istnieje bowiem bardzo wiele substancji i preparatów, które jej szkodzą. W związku z tym, trzeba wykazać sie ogromną uwagą w pielęgnacji cery dotkniętej trądzikiem różowatym. W leczeniu tej dolegliwości nie można pominąć specjalistycznego leczenie dermatologicznego, gdyż każde działanie bez konsultacji z lekarzem może zakończyć sie pogorszeniem sytuacji. Jednakże w walce z trądzikiem różowatym można wspomagać się domowymi sposobami. Działania takie mogą przynieść najlepsze rezultaty, w sytuacji gdy będą one stosowane w początkowej fazie rozwoju choroby. W przypadku gdy zauważymy piersze symptomy świadczące o kształtowaniu się określonej jednostki chorobowej, warto wówczas zastosować naturalne sposoby.

Domowe sposoby na trądzik różowaty

Jednym z domowych sposobów leczenia określonej choroby jest na przykład maseczka na trądzik różowaty. Bardzo prosta do zastosowania jest maseczka na bazie płatków owsianych. Do przygotowania tego preparatu niezbędne są dwa składniki, a mianowicie płatki owsiane oraz woda. W większości przypadków nie przyczynia sie ona do powstania podrażnień skóry. Płatki owsiane charakteryzują się ogromnym potencjałem antyoksydacyjnym, a co za tym idzie również przeciwzapalnym. Ponadto przyczyniają sie one również do zmniejszenia zaczerwienienia skóry, oraz łagodzenia pieczenia skóry i wszelkich podrażnień.  Systematyczne stosowanie takiego preparatu może wpłynąć na odzyskanie przez cerę koloru, a także zmniejszenie dokuczliwych objawów opisywanej choroby.

Maseczka z płatków owsianych

W celu przygotowania maseczki należy połączyć ze sobą 0,5 szklanki płatków owsianych oraz 0,5 szklanki wody. Ważną kwestią jest to aby woda zastosowana do przygotowania preparatu była letnia lub zimna. Gorąca woda wpływa bowiem drażniąco na skórę dotkniętą trądzikiem różowatym. Przygotowaną papkę nakłada się na skórę, wykonując delikatne ruchy. Wszelkie wcieranie preparatu w skórę może spowodować podrażnienia, a także wywołać dodatkowe urazy na jej obszarze. Maseczka na trądzik różowaty powinna pozostać na skórze przez około 10-20 minut. W dalszej kolejności preparat zmywa wykorzystując zimną wodę. Twarz musi być także delikatnie osuszona ręcznikiem, bez wykonywania żadnych ruchów, które mogą spowodować otarcia na skórze. Po zastosowaniu takiej maseczki można wklepać w cerę delikatny krem przeznaczony do skóry z trądzikiem różowatym.

Warto podkreślić fakt, że nawet tak prosta maseczka może w pewnych przypadkach przyczynić się do powstania podrażnień.  W sytuacji nieodpowiedniej reakcji skóry na zastosowany zabieg, konieczne jest zaprzestanie jej używania. Skóra dotknięta określoną chorobą charakteryzuje się niezwykła delikatnością i w związku z tym trzeba ja w taki sposób traktować. Jednakże w wielu przypadkach, maseczka ta przynosi bardzo dobre efekty.

Maseczka z ogórków

Innym przykładem domowego sposobu na określoną dolegliwość jest maseczka z ogórków. Roślina ta charakteryzuje się bowiem niesamowitymi właściwościami nawilżającymi. Preparat z ogórków pomaga otworzyć pory oraz zmniejszyć rozmiar naczyń krwionośnych. Konsekwencją czego będzie stopniowe zmniejszanie zaczerwienienia spowodowanego przez trądzik różowaty. Dla uzyskania dobrych efektów, maseczka taka powinna być stosowana dwa razy w tygodniu.

Maseczka z kurkumy

Można także wykorzystać maseczkę z kurkumy. Charakteryzuje się ona silnymi właściwościami przeciwzapalnymi. Do przygotowania preparatu wykorzystać należy 2 łyżeczki miodu, odrobinę jogurtu naturalnego, pół łyżeczki kurkumy oraz oleju arganowego. Składniki należy połączyć i delikatnie nałożyć na skórę. Następnie pozostawić preparat na 15-20 minut i zmyć zimną wodą. Jak w każdej sytuacji trzeba uważać na reakcje alergiczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + = 27