5 porad jak postępować, gdy dopadnie nas łysienie. Sposoby na łysienie.

Niewielu mężczyzn jest w stanie pogodzić się z tym, że w błyskawicznym wręcz tempie tracą włosy na głowie. Imają się oni wszystkich możliwych sposobów na to, aby włosy przestały wypadać. Niestety, czasami robią to bez odpowiedniej wiedzy, co skutkuje tym, iż ich starania po prostu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.


Odżywianie ma znaczenie

Niewątpliwie, panowie którzy nie nabyli odpowiedniej wiedzy co do tego jak przeciwstawiać się łysieniu, nie zdają sobie raczej sprawy, że powinni starannie układać swoją dietę. Łysienie natomiast, często można nieco zahamować, a czasami nawet zatrzymać, jeśli zaplanuje się zdrową, bogatą w wartości odżywcze dietę.

Włosy, ażeby rosły muszą mieć bowiem dostęp do odpowiedniej ilości witamin. Ponadto, w organizmie musi być również pod dostatkiem siarki, bez której budowa włosa absolutnie nie jest możliwa. Wszystko to, zarówno witaminy jak i siarkę, można dostarczyć do organizmu wraz z pożywieniem.

Leki wpływające na hormony

Oprócz tego, że możemy sobie pomóc jedząc odpowiednie produkty, możemy również walczyć z łysieniem poprzez łykanie odpowiednich tabletek. Jednakże, tego typu leczenie łysienia wymaga wcześniejszego zalecenia trychologa – dermatologa. Bez niego nie możemy stosować lekarstw na łysienie choćby z tego powodu, że dostępne są one tylko na receptę.

Oczywiście, są również pewne tabletki, które można dostać w aptece bez recepty. Trycholog – dermatolog nie musi więc nam ich polecać, ponieważ możemy je kupić bez jego zalecenia. Tym nie mniej, nie poleca się stosowania tego typu tabletek, gdyż są to jedynie suplementy diety o absolutnie nieudowodnionym działaniu. Najczęściej ich działanie opiera się tylko na działaniu placebo.

Interwencja z zewnątrz

Możemy podejmować leczenie łysienia polegające na dostarczaniu organizmowi przez układ pokarmowy witamin i leków, możemy jednak również zadziałać od drugiej strony. Najlepiej jest, jeśli jednocześnie działamy z obu stron.

Jeśli chodzi o działanie zewnętrzne, to oczywiście mowa tu o odżywkach. Warto w tym miejscu podkreślić, ze oczywiście nie wszystkie odżywki są tak cudowne jak przekonują ich producenci. Mało tego, generalnie odżywki raczej nie sprawią cudu, i dzięki nim włosy nie zaczną nagle gęsto rosnąć na łysej głowie. Jednakże, są one pomocne jako wsparcie dla poważnego, zaawansowanego leczenia łysiny.

Igła w głowie

Poza powyższymi metodami, leczenie łysienia polega również na przeprowadzaniu najzwyczajniejszych zabiegów medycznych. Warto jednak zaznaczyć, iż nie są to takie zabiegi, które wymagają narkozy, czy jakiegoś szczególnego przygotowania. Najczęściej są to zabiegi trwające od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Nie są one również wykonywane na sali operacyjnej, lecz trycholog – dermatolog wykonuje je w swoim gabinecie.

Czytaj również: http://healthyweek.pl/artykuly/sprawdzone-sposoby-nadmierne-wypadanie-wlosow-udaj-sie-trychologa/

Cenionym przez trychologów – dermatologów zabiegiem jest umieszczanie igły w głowie, która umożliwia lekarzowi dotarcie do mieszków włosowych. Dzięki temu, iż lekarz może tam dotrzeć, może również umieścić tam substancję, która wpłynie na mieszki włosowe pozytywnie, to znaczy sprawi, że wyrastanie z nich włosów zostanie wznowione. Zabieg ten przez fachowców zwany jest mezoterapią. Ciekawostką jest fakt, iż mezoterapia nie jest zabiegiem, którego leczenie łysienia jest głównym zastosowaniem. Jego przeznaczeniem jest przede wszystkim zatrzymanie starzenia się skóry u osób ze zmarszczkami.

Sposobów na leczenie łysienia jest tak wiele, że nieco można się w nich pogubić. Ażeby leczenie łysienia miało ręce i nogi od początku do samego końca powinien nim kierować trycholog – dermatolog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 31 = 36