Depilacja pach – jaki rodzaj wybrać?

Okolica pach to wyjątkowo delikatne i wrażliwe miejsce. To tam znajdują się ważne dla naszego organizmu węzły chłonne, tam też przy intensywnym wysiłku i stresie gruczoły wydzielają pot. Wszystko to wpływa na szczególną podatność okolicy pach na podrażnienia i infekcje. W takiej sytuacji wybór sposobu usuwania owłosienia jest szczególnie istotny.

Golenie mechaniczne

Najprostszym, najtańszym, ale skutecznym niestety tylko na 1-2 dni sposobem jest golenie mechaniczne, za pomocą maszynki. Dobrze jest wybierać modele maszynek dedykowane kobietom. Zazwyczaj posiadające 3 ostrza i dodatkowy, nawilżający, dodający poślizgu paseczek ułatwiają golenie w mniej równych i ciężko dostępnych miejscach. Przed goleniem warto wykonać delikatny peeling (np. przeznaczony do wrażliwej skóry twarzy), a po usunięciu włosków – nawilżyć kremem. Nie poleca się golenia  „na sucho” oraz używania wielokrotnie, przez długi czas tej samej maszynki. Grozi to infekcją i innymi, nieprzyjemnymi powikłaniami.

Depilacja laserowa

Dobrym, nieco droższym, ale już coraz bardziej dostępnym sposobem jest golenie za pomocą depilacji laserowej. Ciepło wysłane wraz z wiązkami lasera uszkadza cebulki włosa, dzięki czemu po jednym zabiegu odrasta zdecydowanie bardziej osłabiony, a po kilku zabiegach – nie odrasta w cale. To metoda szczególnie polecana paniom i panom, którzy borykają się z silnymi podrażnieniami skóry pach, na co dzień prowadzą bardzo aktywny tryb życia, a jednocześnie – potrzebują idealnie gładkiej skóry. Inwestycja zwraca się z nawiązką – w wygodzie i pięknym wyglądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 − 64 =