Wszystko o depilacji laserem

Owłosienie na poszczególnych partiach ciała nie wygląda zbyt estetycznie i zarówno kobiety, jak i mężczyźni sięgają po coraz nowocześniejsze metody depilacji, by trwale pozbyć się uciążliwych włosów. Ponadto standardowe metody golenia niosą ze sobą przykre skutki uboczne, które negatywnie wpływają na wygląd i zdrowie. Wiele osób boryka się z wrastającymi włoskami, zapchanymi mieszkami włosowymi czy przesuszoną skórą, a to wszystko jest skutkiem depilacji przy pomocy depilatora bądź maszynki jednorazowej. I choć wraz z rozwijającą się techniką, tworzone są ulepszone urządzenia do depilacji – depilator ze specjalną nakładką do skóry wrażliwej, czy maszynka ze zwiększoną ilością ostrzy, jest to dla niektórych nadal niewystarczająco delikatna formuła, by mogli uniknąć podrażnień. Na pomoc takim osobom przychodzi klinika medycyny estetycznej i zabieg depilacji laserowej, która skutecznie usunie owłosienie i pozwoli cieszyć się zdrową, gładką skórą.

Jakiś czas temu na rynek został wypuszczony innowacyjny produkt, który od razu podbił serca ludzi – diodowy laser Vectus, amerykańskiej firmy Palomar. Nazywany „inteligentnym laserem” jest jedynym produktem, który dzięki zastosowaniu czytnika Skintel, samodzielnie mierzy poziom melaniny w skórze i na jej podstawie automatycznie dobiera odpowiednią moc wypuszczanej wiązki światła. Podczas zabiegu depilacji laserowej pacjent nie musi obawiać się o poparzoną skórę, a czytnik Skintel zapewnia skuteczniejsze i szybsze efekty depilacji. Dodatkowo laser Vectus wyróżnia się technologią PhotonRecyclingSM, dzięki której wypuszczane światło odbija się od skóry i zostaje ponownie wykorzystane, co też wzmacnia efekt i wpływa na szybkość wykonywanego zabiegu – o tym przeczytasz więcej info. tutaj: http://kartuzy.info/wiadomosc,30669,Depilacja-laserowa-Vectus-w-Gdansku-Przelom-w-zakresie-depilacji-laserowej.html.

Vectus wyróżnia jeszcze jedna cecha i to ona jest najbardziej zachwalana przez użytkowników, a mianowicie – brak bólu w trakcie zabiegu. Dzięki Advanced ContactCoolingSM skóra w trakcie depilacji jest schłodzona przed wpuszczeniem wiązki światła, w trakcie i po, a to oznacza, że ciepło emitowane przez laser jest od razu niwelowane, a ból nieodczuwalny.

Na czas wykonywanego zabiegu wpływają również głowice lasera, dostępne w dwóch wersjach – większej i mniejszej, dzięki czemu można je dopasować do odpowiednich obszarów ciała i przyspieszyć realizację zabiegu. Większa głowica oddziałuje na większą powierzchnię skóry i depilacja odbywa się sprawniej. Dla uzyskania pełnego efektu potrzebnych jest kilka wizyt, w odpowiednim odstępie czasu, który uzależniony jest od miejsca, które się depiluje.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu, to przede wszystkim świeża opalenizna, przewlekła choroba serca, ciąża, cukrzyca czy przyjmowanie leków fotouczulających.

Warto też zadbać o pielęgnację skóry po zabiegu. Nie zaleca się opalania depilowanych miejsc, uczęszczania do sauny, aplikowania kosmetyków na bazie alkoholu czy peelingów. Szczególną ostrożność należy zachować przez okres minimum 2 tygodni. W celu regeneracji można smarować wydepilowany obszar delikatnym kremem regenerującym.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

6 replies on “Wszystko o depilacji laserem”

 1. Piekna84 pisze:

  Super metoda – raz na zawsze pozbyłam się problemu z owłosionymi nogami i pachami co jest dla mnie mega wygodne 🙂 jestem bardzo zalatana, mam trójkę dzieci a jednocześnie zależy mi na tym żeby być zadbana i seksowna 🙂 także ta metoda sprawdziła się naprawdę dobrze w moim przypadku. Polecam

 2. Lolita90 pisze:

  Hmm chciałabym skorzystać z takiego zabiegu w okolicach bikini. Czy jest to możliwe? Słyszałam, że te partie ciała są bardzo wrażliwe jeżeli chodzi o depilację laserową 🙂

 3. Sexymama pisze:

  Miesiąc temu urodziłam córeczkę, czy mogę korzystać z depilacji laserowej czy muszę jakiś czas poczekać? Ciało jest trochę wymęczone, więc nie wiem czy to dobry pomysł ?

 4. Evliwoman pisze:

  Ja sobie wydepilowałam strefę bikini, nogi i pachy… po prostu kosmos, jeżeli chodzi o wygodę i higienę. Polecam każdemu 🙂

 5. Helena91 pisze:

  myślę, że to idealna opcja na wakacje… ale ogólnie zabieg ten jest trwały więc o włoskach można zapomnieć tak naprawdę niemal na zawsze 🙂 to jest duży plus tej metody depilacji

 6. Jolkajolka pisze:

  ja zabieg wykonałam w klinice Cosmetologica w Gdańsku 🙂 super, polecam każdemu kto ceni sobie wygodę, higienę i piękny wygląd. Skóra jest gładka i pozbawiona jakichkolwiek krost jak w moim przypadku po goleniu maszynkami. ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 + = 42