Czy laserowe usuwanie żylaków boli? Zabieg nie boli bowiem przeprowadzany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, który działa nie tylko w obrębie samej żyły, ale również w jej otoczeniu. Pacjent może czuć jedynie lekkie szczypanie w momencie wydzielania wiązek światła.
Czy po laserowym zabiegu usuwania żylaków pozostają blizny?
Laserowe leczenie żylaków jest jedyna metodą, która nie pozostawia trwałych blizn. Pacjent może zauważać niewielkie zasinienia przez pierwszych kilka dni po zabiegu oraz drobne nakłucie, w które wprowadzano światłowód. To jednak zanika a kończyny pozostają bez żadnych trwałych skaz. Trzeba przyznać, że to prawdziwa rewolucja bowiem klasyczne operacje chirurgiczne pozostawiały szpecące blizny
Jakie są główne przyczyny żylaków?
Żylaki powstają z wielu przyczyn. Mówi się o predyspozycjach genetycznych, zaburzeniach hormonalnych czy wrodzonej słabości naczyń krwionośnych. Występowanie żylaków kończyn dolnych może być też związane ze złym trybem życia – praca w pozycji tylko siedzącej lub tylko stojącej, noszenie wysokich obcasów, brak aktywności sportowej, niewłaściwa dieta i związana z nią otyłość to najczęściej występujące czynniki, przez jakie dochodzi do tego rodzaju przypadłości.
Czy laserowe usuwanie żylaków jest skuteczne?
Laseroterapia jest najbardziej skutecznym zabiegiem. Okazuje się również, że jest metodą najbezpieczniejszą i najmniej inwazyjną dla ludzkiego organizmu w ogóle. Co więcej, efekty są trwałe a pacjent przechodzi cały zabieg w pełnym komforcie. Warto też dodać, że zaraz po wykonaniu laseroterapii pacjent może wrócić do aktywności fizycznej – nie musi być hospitalizowany, nie jest wymagana też żadna rekonwalescencja.
Czy warunkiem zabiegu jest znieczulenie?
Laserowe usuwanie żylaków przebiega przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego, nie wymaga się stosowania narkozy. Dzięki temu są dużo bardziej bezpieczne i mniej inwazyjne dla pacjentów. Istnieje też dużo mniej przeciwwskazań do wykonywania laseroterapii aniżeli na przykład przy operacjach chirurgicznych z zastosowaniem znieczulenia ogólnego.
Laserowe leczenie żylaków czy skleroterapia?
Laseroterapia jest zdecydowanie zabiegiem dużo bardziej bezpiecznym i mniej inwazyjnym dla pacjenta. Podczas skleroterapii do żyły wstrzykuje się specjalną piankę ze środkiem leczniczym, który sprawia, że w żyle powstaje stan zapalny. Usuwanie żylaków przy pomocy lasera prowadzi natomiast do natychmiastowego zwłóknienia żyły a wiązki światła nie oddziałują w żaden sposób na zdrowe tkanki. Do minimum ogranicza się również efekty uboczne, takie jak reakcje alergiczne, zakrzepy z zatorami, czy martwica skóry.