Wągry: problem skórny który można pokonać

Wągry to defekt występujący nie tylko na twarzy, ale również na szyi, uszach, dekolcie i innych częściach ciała. Najczęściej spotykane są wągry na nosie i w jego okolicach.

Jak pozbyć się wągrów?

Wyciskanie wągrów to metoda nieprzynosząca rezultatów, może za to przyczynić się do zakażenia skóry lub powstania blizn. Wągry na twarzy i innych częściach ciała najlepiej zwalczać za pomocą codziennej pielęgnacji i oczyszczania twarzy. Usuwanie wągrów jest najbardziej skuteczne jeśli skupimy się na zwalczeniu przyczyny problemu  – czyli nadmiaru zrogowaciałego naskórka i sebum.

Jak powstają wągry?

Wągry na plecach i innych miejscach na ciele powstają poprzez zatykanie gruczołów łojowych. Dzieje się tak, kiedy skóra wydziela nadmiar sebum, aby zapobiec wysuszeniu oraz podrażnieniu skóry. Więcej o wągrach dowiesz się na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wagry/.

Jak oczyścić twarz z wągrów skutecznie?

Najlepszy sposób na wągry to poddanie się specjalistycznym zabiegom medycyny estetycznej. Należą do nich:

Peelingi chemiczne

Pierwszy sposób na wągry to peelingi za pomocą kwasów. Zwykle stosuje się kwas migdałowy, glikolowy, salicylowy lub pirogronowy. Jest to o wiele skuteczniejsza i bezpieczniejsza metoda niż domowe wyciskanie wągrów. Dzięki kwasom głęboko oczyścimy twarz i inne części ciała. Zabieg ten pozwala nie tylko na usuwanie wągrów, ale i innych niedoskonałości cery.

 Acnelan

Kolejny zabieg silnie oczyszczający twarz to acnelan. To odpowiedź dla wszystkich osób poszukujących odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się wągrów. Dzięki niemu można skutecznie pozbyć się również trądziku.

Peeling kawitacyjny

Wągry na plecach i w innych miejscach na ciele można również zwalczyć przy pomocy peelingu kawitacyjnego. Zabieg ten wykorzystuje działanie ultradźwięków. Dzięki niemu dokładnie oczyścimy skórę i usuniemy m.in. wągry na nosie.

Mikrodermabrazja

Jak oczyścić twarz z wągrów w delikatny sposób? Odpowiedzią jest mikrodermabrazja. W zabiegu stosuje się specjalną głowicę pokrytą małymi kawałkami diamentów. Dzięki tej metodzie łagodnie i dokładnie usuniemy martwy naskórek, a wągry na twarzy pozostaną tylko wspomnieniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 27 = 30