Depilacja laserowa – zapewnij sobie komfort

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszym zabiegiem. I nic dziwnego, ponieważ z jej pomocą klientki mogą się cieszyć perfekcyjnie gładką skórą, bez jednego niechcianego włoska. Na zawsze.

Depilacja laserowa Vectus czy Light Sheer?
Cecha Light Sheer Vectus
Szybkość zabiegu Nie Tak
Photon Recycling Nie Tak
Czytnik melaniny Nie Tak
Optymalne rozłożenie diod Nie Tak

Wrastające włoski, podrażnienia, zapalenie mieszków włosowych i inne dolegliwości związane z depilacją

Tradycyjne metody depilacji (maszynka, depilator, wosk, pasta cukrowa), mogą powodować różnego rodzaju problemy, takie jak np. wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych, reakcje alergiczne, podrażnienia, przesuszenia, szorstkość skóry, czy mechaniczne uszkodzenia naskórka. Laserowa depilacja to doskonały sposób na rozwiązanie wszystkich wymienionych wcześniej problemów!

Użycie lasera gwarantuje brak wzrostu włosków, dzięki czemu automatycznie znika wszelki dyskomfort związany z usuwaniem owłosienia. Umiejętnie wykonana depilacja laserowa, pozwala na cieszenie się idealnie gadką skórą, bez nieestetycznych blizn spowodowanych wrastającymi włoskami.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Laser do depilacji Vectus – sposób działania urządzenia oraz wskazania do Depilacja laserowa Vectuszabiegu

Nowoczesne urządzenie, jakim jest laser do depilacji Vectus, wykorzystuje opracowany przez naukowców z Harvard University czytnik Skintel. Czytnik ten na bieżąco mierzy poziom melaniny w skórze, co pozwala na dobranie odpowiedniej mocy lasera, do potrzeb konkretnego pacjenta. Gwarantuje to wysoką skuteczność zabiegu oraz bezpieczeństwo i komfort klienta.

Depilacja laserowa polega na skierowaniu wiązki światła, o odpowiedniej długości fali, w głąb skóry. Dzięki temu wiązka dociera do melanocytów (komórek barwnikowych włosa), wpływając na nie w taki sposób, że wzrost włosków zostaje trwale zahamowany. Wśród wskazań do wykonania zabiegu znajdziemy:

 • chęć posiadania idealnie gładkiej skóry
 • problemy z wrastającymi włoskami
 • dyskomfort związany z nadmierną potliwością
 • częste infekcje o podłożu bakteryjnym (pot osadzający się na włoskach jest pożywką dla bakterii)

Aby depilacja laserowa przebiegła bezproblemowo, należy odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Dlatego:

 • dzień przed zabiegiem trzeba zgolić włoski maszynką
 • na cztery tygodnie przed, nie należy używać kremów z witaminą A i kwasami owocowymi
 • na tydzień przed nie pić ziół, ani nie stosować leków o działaniu fototoksycznym lub fotoalergicznym
 • nie należy się opalać (świeża opalenizna uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu, dlatego depilację najczęściej wykonuje się zimą)
 • na miesiąc przed, nie należy wyrywać włosków pęsetą, ani depilatorem

Po zabiegu, warto zadbać o skórę. Przez okres trzech-czterech tygodni:

 • unikaj korzystania z sauny i basenu
 • nie wystawiaj skóry na działanie promieni słonecznych i stosuj kremy z wysokim filtrem UV
 • nie drażnij skóry mechanicznie, np. poprzez pocieranie jej ręcznikiem
 • nie używaj dezodorantów, antyperspirantów i perfum na bazie alkoholu
 • stosuj preparaty łagodzące podrażnienia, np. Bepanthen

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

W przypadku zabiegu, jakim jest depilacja laserowa, przeciwwskazania obejmują:

 • łuszczycę
 • bielactwo
 • skłonności do bliznowców lub przebarwień
 • niezaleczone infekcje skórne o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybicznym
 • ciążę i okres karmienia piersią
 • świeżą opaleniznę
 • nadwrażliwość na światło
 • choroby pęcherzowe skóry

Jeżeli nie mamy pewności, czy w naszym przypadku depilacja laserowa będzie możliwa, skonsultujmy się z dermatologiem. Specjalista zbada naszą skórę i odpowie na wszystkie nasze pytania.

Depilacja laserowa pachCzy depilacja laserowa boli? Czy zabieg z użyciem lasera jest bezpieczny?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy depilacja laserowa boli. Odczucia podczas zabiegu zależą od indywidualnych predyspozycji klientki. Panie o wyjątkowo niskiej odporności na ból, mogą odczuwać pewien dyskomfort. Szczególnie depilacja laserowa bikini i depilacja laserowa pach może wiązać się z mniejszym komfortem podczas zabiegu.

Warto jednak pamiętać, że z założenia całość jest bezbolesna. Nad bezpieczeństwem klientów czuwa Advanced Contact Cooling, czyli automatyczny system chłodzący, pozwalający na uniknięcie podrażnień i oparzeń.

Depilacja laserowa – opinie klientek i dermatologa

„Depilacja laserowa to doskonała metoda na trwałe usunięcie owłosienia. Często polecam ją swoim pacjentkom, które mają problemy z wrastającymi włoskami. Dodatkowo, warto mieć na uwadze, że w dłuższej perspektywie, depilacja laserowa pozwala na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale również pieniędzy.” – mówi Edyta Mikulska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

W przypadku osób, chcących skorzystać z metody trwałego usunięcia owłosienia, jaką jest depilacja laserowa, opinie innych mogą być pomocne przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Klientki, które skorzystały z depilacji laserowej, deklarują, że już po pierwszym zabiegu zauważyły różnicę. Ponadto, panie chwalą sobie wysoką skuteczność, komfort i szybkość zabiegu.

5 replies on “Depilacja laserowa – zapewnij sobie komfort”

 1. wileraa pisze:

  No jestem bardzo ciekawa tego czy rzeczywiście depilacja laserowa usuwa w 100% włoski na ciele. Pytanie też na jak długo, ponieważ nawet zwykła maszynka mi je usunie..

  • KatarzynaB pisze:

   Tak zwykła maszynka usunie ci włosy na jeden dzień, a depilacja laserowa na kilkanaście miesięcy i tak odpowiadając na twoje pytanie to depilacja laserowa całkowicie usuwa włoski, do zera. Skórę będziesz miała jak na czole 🙂

 2. SeSenda pisze:

  Obecnie nie mogę sobie pozwolić na depilację laserową, ale może kiedyś uda mi się odłożyć trochę pieniędzy. Problemu z wrastającymi włoskami nie mam, ale golenie się co 2-3 dzień jest dosyć uciążliwe i denerwujące ;/

 3. Judyta21 pisze:

  Ja się obawiałam bólu podczas depilacji laserowej. Zdania w internecie na ten temat są podzielone i z tego powodu się wahałam. W końcu zdecydowałam się na zabieg w Gdańsku, a dokładnie w Clinica Cosmetologica. Byłam na konsultacji i razem z poradą specjalisty wybrałam laser vectus, który spisał się znakomicie. Polecam każdemu, kto ciągle się waha z podjęciem decyzji o zabiegu depilacji laserowej.

 4. celta pisze:

  Spokojnie, depilacja laserowa nie boli. Jedynie co możemy odczuwać to lekki dyskomfort. W sumie w niektórych przypadkach można to przyrównać do wyrywania włosków pęsetą – znam osoby dla których taki ból jest przyjemny 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 28 = 34