Różne zabiegi oczyszczające skórę twarzy

pozbądź się zrogowaciałego naskórkaZabieg oczyszczania twarzy z zastosowaniem kwasów, jest popularny i coraz częściej stosowany w gabinetach medycyny estetycznej. Są cztery rodzaje kwasów, które używane są do tego rodzaju zabiegów. Każdy z nich jest inny i nadaje się do innego rodzaju cery. Należy o tym pamiętać zanim zdecydujemy się na zabieg, za pomocą tej właśnie metody.

My zapraszamy do odwiedzenia salonu Clinica Cosmetologica w trójmieście i ich strony, by skonsultować się ze specjalistami i dowiedzieć się jakie zabiegi będą odpowiednie dla twojej skóry: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/oczyszczanie-twarzy/.

Kwasy

Do kwasów zaliczanych do oczyszczania skóry twarzy należą:

  •  Kwas salicylowy – jest łagodnym kwasem, polecany jest przede wszystkim osobą o cerze trądzikowej,
  •  Kwas pirogronowy – mocniejszy kwas od pozostałych, nie jest przeznaczony dla osób o delikatnej, wrażliwej cerze,
  •  Kwas glikolowy – najintensywniejszy ze wszystkich kwasów, wnikający najgłębiej w skórę, nie jest przeznaczony dla osób o delikatnej, wrażliwej cerze,
  • Kwas migdałowy – jest najłagodniejszym ze wszystkich rodzai kwasów, polecany jest przede wszystkim dla osób o delikatnej, wrażliwej cerze.

Pozostałe Zabiegi

Oczyszczanie skóry twarzy jest także możliwe, dzięki innym zabiegom medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi:

  • Geneo+ jest to zabieg, który w naturalny sposób pobudza skórę do działania. Pobudza jej naturalne zdolności. W miejscu, w którym przeprowadzany jest zabieg dostarcza się krew bogatą w tlen.
  • Peeling Kawitacyjny jest to zabieg, do którego wykorzystuje się fale ultradźwiękowe. Jego zadaniem jest usuwanie zrogowaciałego naskórka, zaskórników, wągrów, bakterii oraz nagromadzonej dużej ilości sebum. Jest to skuteczny, bezbolesny, łagodny zabieg, który oczyszcza skórę twarzy.
  • Acnelan jest zabiegiem, który polecany jest przede wszystkim osobom o skórze trądzikowej. Jest skutecznym, bezbolesnym zabiegiem, dającym duże efekty, dzięki stosowanym do jego celu preparatów. Preparatami, które wykorzystywane są przy zastosowaniu tej metody są: kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas szikimowy oraz sodium lepargilate. Zabieg pozwala na złuszczanie zrogowaciałego naskórka, usuwaniu bakterii, wągrów, zaskórników oraz nagromadzonego sebum, a przy tym skóra staje się piękna i rozjaśniona. Oczyszczenie twarzy za pomocą tej metody jest bardzo skuteczne i bezbolesna, a przy tym daje zdumiewające rezultaty.
  • Retix C jest to metoda polegająca na wprowadzeniu w skórę preparatów takich jak: witamina C, retinol oraz antyoksydanty. Jest metodą niemechaniczną, która daje zaskakujące rezultaty. Oczyszcza skórę twarzy, usuwa zrogowaciały, naskórek, odżywia.
  • Mikrodermabrazja jest metodą mechaniczną. Do przeprowadzenia zabiegu za pomocą tej metody stosuje się głowicę, która na końcach wyposażona jest w kryształki diamencików. Złuszcza zrogowaciały naskórek, oczyszcza skórę z wągrów, zaskórników, bakterii, nadmiaru sebum. Pomimo, iż jest to metoda mechaniczna jest delikatna i nadaje się nawet do delikatnej, wrażliwej cery.

ZatemPortal kosmetologiczny na pytanie jak oczyścić twarz w skuteczny, bezpieczny i dający rezultaty sposób? Wystarczy zdecydować się na któryś z zabiegów medycyny estetycznej. Podczas konsultacji dowiemy się jaka metoda będzie najbardziej odpowiednia dla nas i spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + = 8